Regulamin forum

Wszelkie kwestie regulujące zasady funkcjonowania forum

Regulamin forum

Nowy postprzez Bogusław Stelmach » 05 Lip 2009, 14:06

Regulamin
Warunki ogólne

Używając "forum.realexpertspl" (dalej jako "my", "forum", "nasze", "nas"), zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli na nie się nie zgadzasz, proszę, nie wchodź na "forum.realexpertspl" ani z niego nie korzystaj.

Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku leży regularne sprawdzanie tych warunków podczas dalszego używania "forum.realexpertspl".

Regulamin zaczyna obowiązywać w momencie jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany w nim zachodzące mają skutek natychmiastowy.

Nasze forum jest oparte na skrypcie phpBB, które jest wydawane pod "Publiczną Licencją" (dalej jako "GPL") i może zostać pobrane z http://www.phpbb.com. Skrypt phpBB wspomaga tylko dyskusje przez Internet, grupa phpBB nie odpowiada za to co możemy, a czego nie możemy robić. W celu uzyskania więcej informacji o phpBB odwiedź http://www.phpbb.com/.

Zasady panujące na forum

Korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Aby mieć możliwość swobodnego czytania, przeszukiwania i wypowiedzi na większości z for, należy posiadać prawa Użytkownika forum.

Treści publikowane na forum muszą być zgodne z polskim prawem.

Zabrania się publikowania na forum treści i materiałów wulgarnych, pornograficznych, nieetycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne lub uznawanych powszechnie za obraźliwe. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych.

Administrator i moderatorzy podejmują starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Należy więc zdawać sobie sprawę, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.

Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email.

Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich.

Zabrania się samowolnego publikowania cudzych danych teleadresowych.

Na forum zabrania się reklamowania czegokolwiek. Dotyczy to w szczególności treści komercyjnych, ale i nachalne promowanie treści o charakterze niekomercyjnym, również nie jest zbyt mile widziane.

Jeżeli na danym forum obowiązują szczególne zasady, są one zamieszczone na tym forum w specjalnym ogłoszeniu. Jest tam również sprecyzowana tematyka danego forum.

Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, oraz administrator forum.

Prawa gościa

Przeglądanie struktury forum, faq, regulaminu i innych materiałów uznanych za publiczne.

Gość nie ma prawa do wglądu do niektórych działów forum.

Prawo do zgłoszenia chęci uczestnictwa na forum jego administratorowi, którego to akceptacja warunkuje uzyskanie statusu użytkownika forum.

Prawa i obowiązki użytkowników

Każdy użytkownik posiada prawa "gościa".

Użytkownicy mogą dodatkowo czytać wszelkie opublikowane treści oraz przeszukiwać forum.

Użytkownicy mogą zakładać nowe tematy.

Użytkownikom wolno tworzyć ankiety i ustalać okres ich funkcjonowania.

Użytkownikom wolno głosować w ankietach.

Użytkownicy mają prawo odpowiadania na posty innych.

Użytkownicy mogą edytować własne, wysłane już posty, oraz kasować je o ile nikt na nie jeszcze nie odpisał.

Użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich elementów formatowania BBCode, oraz używać dostępnych emotikonek. Jednocześnie mają obowiązek stosować te elementy tam, gdzie wymagają tego okoliczności.

Użytkownicy maja możliwość wysyłania PW (prywatnych wiadomości), oraz wiadomości email z poziomu forum.

Każdy użytkownik posiada własny profil i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcjonalności.

Użytkownicy mają prawo a nawet obowiązek powiadamiać moderatorów o łamaniu regulaminu czy innych nieprawidłowościach. Służy do tego przycisk RAPORTUJ, znajdujący się przy każdym poście. Użytkownik nie ma prawa "zabawy" w moderatora, czyli np. pisania posta tylko o treści "Nie to forum".

Jako użytkownik zgadzasz się na to, by Twoje informacje były zachowane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże ani "forum.realexpertspl", ani phpBB nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Każdy użytkownik ma obowiązek przestrzegania regulaminu i podporządkowywania się w ramach forum decyzjom moderatorów i administratora.

Każdy użytkownik, który jest zarazem licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania REX ma prawo przynależeć do uprzywilejowanej grupy REXusers.

Prawa i obowiązki moderatorów

Moderatorzy posiadają wszystkie uprawnienia zwykłych użytkowników.

Moderatorzy mają możliwość publikowania ogłoszeń i tematów przyklejonych.

Moderatorzy mają prawo do blokowania i odblokowywania tematów.

Moderatorzy mają prawo przenoszenia tematów do innych kategorii w celu poprawienia spójności poruszanej na na danym forum tematyki.

Moderatorzy mają prawo dzielenia wątków na części.

Moderatorzy mają prawo kasowania postów innych użytkowników.

Moderatorzy mają prawo edycji cudzych postów (choć zaleca się unikanie takich posunięć).

Moderatorzy mają obowiązek przestrzegać regulamin w sposób szczególnie rygorystyczny, ponieważ ich zadaniem jest dawać przykład innym użytkownikom.

Moderatorzy mają obowiązek czuwać nad porządkiem panującym na forum, oraz interesować się publikowanymi treściami intensywniej niż zwykli użytkownicy.

Moderatorzy powinni służyć radą i pomocą niedoświadczonym użytkownikom forum.

Moderatorzy mają pierwszeństwo przy kontaktach z administratorem, a ich opinie są szczególnie brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian na forum.

Moderatorzy nie powinni nadużywać swojej władzy.

Moderatorzy powinni ściśle współpracować z administratorem i w ramach forum podporządkowywać się jego decyzjom.

Moderatorzy nie mają obowiązku publicznego informowania o zastosowaniu sankcji ani tłumaczenia się z podjętych działań, powinni jednak odpowiadać na prywatne wiadomości wysyłane do nich w sprawach dotyczących ich działań na forum.

O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często. Administrator nie podejmuje takich decyzji na podstawie zgłoszeń, więc nie ma sensu wysyłać ich do niego. Aby zostać moderatorem należy przestrzegać regulaminu i pomagać przestrzegać go innym, udzielać się w dyskusjach, pisać mądrze i na temat - wtedy na pewno zostanie się zauważonym.

Prawa i obowiązki administratora

Administrator forum podejmuje decyzje samodzielnie.

Administrator posiada najwyższe uprawnienia na forum, w tym oczywiście wszelkie uprawnienia użytkowników i moderatorów.

Administrator ma prawo zablokować wybranym użytkownikom dostęp do forum, ze względu na naruszanie regulaminu.

Administrator może zmieniać skład grup użytkowników, w szczególności moderatorów.

Administrator może dowolnie modyfikować strukturę całego forum, w szczególności tworzyć nowe fora tematyczne, zmieniać wygląd forum, oraz rozszerzać jego funkcjonalności.

Administrator ma obowiązek informować o swoich posunięciach wszystkich użytkowników.

Administrator ma obowiązek uwzględniać opinie użytkowników i moderatorów w sprawach zmian na forum, nie jest jednak nimi w żaden sposób zobligowany.

Administrator ma obowiązek dbać o prawidłowe funkcjonowanie forum w ramach swoich możliwości i umiejętności.

Administrator powinien starać się podnosić komfort i ułatwiać użytkownikom korzystanie z forum.

Administrator ma prawo do wysyłania wiadomości email do wszystkich Użytkowników forum, a także do przetwarzania ich danych osobowyc w świetle obowiązującego w Polsce prawa.
Bogusław Stelmach
www.threecolors.net
Awatar użytkownika
Bogusław Stelmach
Administrator
 
Posty: 3
Dołączenie: 29 Cze 2009, 20:50
Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka
gadu: 4609214
skype: godslaw

Powróć do Regulamin forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron